Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nietrafnie konserwowane płoty drewniane w mgnieniu oka się destruują oraz mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy czar oraz własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot powinno się poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa wypada rozpocząć od odpowiedniego i skrupulatnego przygotowania materiału na ogrodzenie, gdyż od tego zależy wynik finalny naszych prac. Przed użyciem produktów do ochrony i dekoracji sztachet z drewna istotne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Jak zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, wypada nanosić kolejne preparaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od środka, lecz nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ów sposób płot zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu kamufluje płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ten wariant ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji tym samym służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar