Selasa, 08 Maret 2016

Wszelkie sztachety plastikowe są nieodłącznym składnikiem wszelkiej nieruchomości.Mało kto wyobraża sobie dom bez parkanu. Żeby można się było przedostać na obszar osobistej posiadłości potrzebna jest furta oraz brama wjazdowa.
Rozumie się samo przez się że bramy oraz furtki ogrodzeniowe powinny być solidnie skonstruowane gdyż narażone są na znacznie większe obciążenie aniżeli pozostała cześć sztachety PCV na plot i bramę ze sztachetek. Wiec jakie powinny być furty a także bramy ogrodzeniowe? Każda furta powinna być na tyle szeroka ażeby gwarantowała swobodne przejście bez przeciskania się.

Bramka wejściowa powinna także zapewniać przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Najczęściej przyjmuje się że furtka ogrodzeniowa winna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furtka ogrodzeniowa może być prawo lub lewostronna rozwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe na ogół są powieszone nad murkiem furtka winna być nieco wyższa niż przęsło ogrodzeniowe aby balaski plastikowe na plot i bramkę ze sztachet było równej wysokości.

Przy doborze balaski PCV na ogrodzenie i bramkę sztachetowa jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno bądź dwu skrzydłowe. Poza wyborem liczebności skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posiadłości brama może być przesuwna czy tez rozwierana. By ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki jakiemu brama będzie się automatycznie otwierała.

Decydując się na bramę przesuwna trzeba wziąć w rachubę fakt że plotki z plastyku przy bramie powinno być tak długie ażeby cala brama się za nim skryła. Bramy rozwierane z kolei wymagają powierzchni by bramę można było swobodnie otworzyć. Jeżeli chodzi o wielkość bramy to można ja dopasować indywidualnie wg potrzeb, chociaż przyjęło się iż winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór materiału z jakiego brama wjazdowa i furta ma być zrobiona. Te 2 moduły ogrodzenia nie powinny różnić się ani zarysem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia aby plotki plastykowe na plot i furtę ze sztachetek prezentowało się homogenicznie. W sprzedaży dostępne są bramy i furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy i furty) a także drewniane ogrodzenia (sztachety jakie można zastosować do wypełnienia bramy czy tez furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar